Komorní scéna Aréna natočila hudební klip | Články

Komorní scéna Aréna natočila hudební klip

8.11.2013

Přestože je Komorní scéna Aréna divadlem s náročnějším repertoárem pro všechny generace diváků, těší se velké oblibě i u mladého publika z řad studentů vysokých a středních škol.
Především pro ně herci Arény natočili hudební klip, který si v ničem nezadá s prací profesionálních filmařů a hudebníků. Jeho název je Holky od divadla a vystupují v něm herečky Zuzana Truplová alias MC Zuzka, Tereza Cisovská, Petra Kocmanová, inspicient Vojta Orenič a studenti ostravské konzervatoře.
Vše začalo příspěvkem pro akci Jdeme za Vámi!, což je každoroční propagační prezentace všech ostravských divadel k zahájení nové sezóny. Na letošním Jdeme za Vámi! se Aréna představila rapovou písní, jejíž text napsal dramaturg Arény, Tomáš Vůjtek. Text songu vtipně láká k návštěvě Komorní scény Aréna, přičemž členky dámského souboru divadla potenciálním divákům slibují mnohá umělecká potěšení. Píseň na letošním Jdeme za Vámi! zazpívaly herečky Komorní scény Aréna v čele se Zuzanou Truplovou, která vystupuje i coby raperka MC Zuzka. Tu posléze napadlo, že by byla škoda, aby song zapadl a iniciovala natočení klipu.
Klip vznikl během jednoho říjnového dopoledne a točil se jak v prostorách Arény, tak v jejím nejbližším okolí na nábřeží řeky Ostravice. Režie se ujal další z herců nejmenší ostravské scény, Albert Čuba, mix a zvuk měl na starosti divadelní zvukař Tomáš Špirka. Točilo se na fotoaparáty, které zapůjčil fotograf Radovan Šťastný, jež pro Komorní scénu Aréna fotí plakáty k inscenacím, kostýmy navrhla Monika Johančíková.
Klip je vtipným odkazem na zahraniční nablýskané klipy s erotickým nábojem. „Scénu, kdy holky po sobě lijí šampus, si děvčata vymyslela sama, já to po nich původně vůbec nechtěl.“ vysvětluje režisér klipu Albert Čuba.
Komorní scéna Aréna bude klip propagovat na sociálních sítích a song chce zkusit nabídnout i rádiím a hudebním televizním stanicím.

450


 

Ostrava!!!