Pension pro svobodné pány slaví 100. reprízu | Články

Pension pro svobodné pány slaví 100. reprízu

20.11.2013

Vážení diváci,
Komorní scéna Aréna má důvod k oslavě. Legendární inscenace Pensionu pro svobodné pány se v plné síle dožívá své 100. reprízy.
 

Inscenace měla premiéru před pěti a půl lety a od té doby se stala diváckým hitem repertoáru. Nejen proto, že Pension pro svobodné pány totiž patří k divácky atraktivním titulům a v rámci komediálního žánru představuje jeden z jeho vrcholů, ale především díky brilantním hereckým výkonům.
 

Inscenaci režíroval umělecký šéf Arény, Ivan Krejčí, nicméně autor a původní režisér hry, Jiří Krejčík, si toto zkoušení nenechal ujít a zhruba v jeho půlce se zjevil v Aréně. „Když se pan Krejčík ozval, že přijede, v divadle zavládla panika z toho, jak asi návštěva známého bouřliváka proběhne,“ směje se ředitelka Renáta Huserová. „Nakonec vše dopadlo skvěle, ostatně tato stá repríza je toho živým důkazem,“ dodává paní ředitelka.
 

To, že se divadelní inscenace dočkají tak vysokého počtu repríz, je privilegiem jen mála z nich. V Komorní scéně Aréna se to za její dvacetiletou historii podařilo zatím jen jediné – Průběžné O(s)travě krve, která za svůj desetiletý život nasbírala 100 repríz, přičemž ta poslední, stá, se odehrála na Slezskoostravském hradě. Je tedy zřejmé, že Pension pro svobodné pány tento rekord hravě překoná.
 

A protože si chceme slavnostní chvíli 100. reprízy Penzionu pro svobodné pány užít společně s Vámi, přichystali jsme pro ty z Vás, kteří se jí zúčastníte, překvapení. Jaké, to se dozvíte po skončení zcela vyprodaného jubilejního představení, které se odehraje v pátek 22. listopadu 2013 na jevišti Komorní scény Aréna.
 

2578 2579

Pension pro svobodné pány / Sean O´Casey

web

Podobné zprávy

Penzion pro svobodné pány v Událostech v kultuře

25.11.2013

Reportáž Tomáše Vzorka ze slavnostní 100. reprízy Penzionu pro svobodné pány, která se odehrála v pátek 22. listopadu 2013 za účasti České ...

Recenze Pensionu na Scena.cz

4.11.2009

Osudová návštěva rozpustilé a proradné Andělky znamená pro noblesního genlemana Bertíka zkázu gigantických rozměrů. Střet s podnikavou ...

Recenze Pensionu v MS Deníku

6.10.2009

Úryvek z recenze: Inscenace má výborný začátek, na kterém se podepsala pohybová spolupráce Števa Capka a hudba Vlastíka Šmídy. Taneční ...

Ostrava!!!