Dvě nominace na prestižní Cenu Alfréda Radoka | Články

Dvě nominace na prestižní Cenu Alfréda Radoka

28.1.2014

Velký úspěch zaznamenala Komorní scéna Aréna při nominacích na výroční inscenační Ceny Alfréda Radoka.

Získala hned dvě nominace, a to pro Ruskou zavařeninu jako Inscenaci roku a  také na titul Divadlo roku.
 

Výroční cena divadelních kritiků je nejstarší ze všech ocenění udělovaných v České republice za umělecké počiny v oboru divadla. Ceny uděluje Nadační fond Cen Alfréda Radoka na základě ankety organizované časopisem Svět a divadlo, které se zúčastnilo 75 kritiků. Ocenění budou vyhlášeni a své ceny si převezmou 8. března 2014 ve Studiu Hrdinů v Praze.
 

Pokud by došlo k proměnění obou nominací, Aréna i ostravské divadelnictví by zaznamenalo historický úspěch, protože získat dvě ocenění v jednom roce se dosud žádné z ostravských scén nepodařilo.
 

Hra Ludmily Ulické Ruská zavařenina v režii Ivana Rajmonta navíc získala na počátku ledna v anketě Divadelních novin titul Inscenace roku.
 

NOMINACE NA CENU ALFRÉDA RADOKA ZA ROK 2013 (HLAVNÍ KATEGORIE)


Divadlo roku: Komorní scéna Aréna Ostrava, Divadlo v Dlouhé Praha, Klicperovo divadlo Hradec Králové, Studio Hrdinů Praha
 

Inscenace roku: Ruská zavařenina (Komorní scéna Aréna), Racek (Dejvické divadlo), Zlatá šedesátá aneb Deník Pavla J. (Divadlo Na zábradlí)
 

Ženský herecký výkon: Tereza Vilišová (Divadlo Petra Bezruče Ostrava), Svetlana Janotová (Městské divadlo Brno), Lucie Trmíková (Divadlo v Dlouhé Praha)
 

Mužský herecký výkon: Karel Dobrý (Studio Hrdinů Praha), Vladimír Javorský (Národní divadlo Praha), Miroslav Krobot (Dejvické divadlo Praha)

 

http://www.divadelni-noviny.cz/nominace-na-ceny-alfreda-radoka-2013

 

http://www.ostravan.cz/12676/radokovy-ceny-nominace-pro-ruskou-zavareninu-terezu-vilisovou-a-arenu-jako-divadlo-roku/

 

http://kultura.idnes.cz/cena-alfreda-radoka-2013-nominace-des-/divadlo.aspx?c=A140128_135416_divadlo_vha

 

http://www.ceskenoviny.cz/domov/zpravy/radokovy-ceny-znaji-nominace-laureati-je-prevezmou-8-brezna/1035934

 

http://www.lidovky.cz/racek-ruska-zavarenina-zlata-sedesata-radokovy-ceny-znaji-nominace-1fw-/kultura.aspx?c=A140128_155712_ln_kultura_hep

 

http://magazin.aktualne.centrum.cz/kultura/divadlo/racek-zavarenina-juracek-radokovy-ceny-znaji-nominace/r~74a49372881e11e3ad9a0025900fea04/

Ostrava!!!