Ohlédnutí za Čtvrtlístkem | Články

Ohlédnutí za Čtvrtlístkem

10.4.2014

Na konci března Komorní scéna Aréna hostila regionální kolo soutěže mladých recitátorů Čtvrtlístek. Jde o celorepublikovou přehlídku konanou na počest předčasně zesnulého herce Rostislava Čtvrtlíka. Memoriál Rosti Čtvrtlíka se letos v našem kraji konal poprvé a přihlásilo se do něj 17 soutěžících, studentů středních škol.

  

Ne nadarmo se tato soutěž konala právě v našem divadle, protože v porotě zasedli herci Arény Michal Čapka, Marek Cisovský a Vladislav Georgiev, dále pak Veronika Forejtová z NDM a Naděžda Brožková z odboru kultury Magistrátu města Ostravy. Večer pak všichni účastníci shlédli úspěšnou inscenaci Gogolových Hráčů.
 

V kategorii A se na I. místě umístila Tereza Hasserová z Masarykova gymnázia Příbor, na II. místě Daniel Pelarčík a Petr Zvěřina, oba z Gymnázia Český Těšín. Na III. místě Matěj Raška z Gymnázia M. Koperníka Bílovec a David Šviderský z Gymnázia Č. Těšín. V kategorii B nebylo místo uděleno.
 

Recitátoři umístění na dvou prvních místech postupují do celorepublikového finále, které se koná 25. dubna 2014 na Zámku Děčín. Gratulujeme a držíme palce!
 

Ostrava!!!