Nové předplatné v prodeji! | Články

Nové předplatné v prodeji!

26.5.2014

Vážení diváci,
od 15. května si můžete kupovat předplatné na příští sezónu s názvem ROK NESLÝCHANÝCH ZPOVĚDÍ. Jsou pro Vás připraveny čtyři premiérové tituly a abonomá je sestaveno tak, abychom vyšli co nejvíce vstříc Vám i Vašim časovým možnostem.

Veškeré informace najdete na našem webu v sekci Předplatné.
( Najeďte myší na horní lištu na Prodej online a ve vysunovacím menu klikněte na Předplatné)
 

A na jaké premiérové tituly se můžete těšit?

Dvacátou sezónu otevře hra George Taboriho Bílý muž a Rudá tvář, v níž se při náhodném setkání na poušti domnělý Indián a židovský otec postižené dcery vzájemně triumfují výčtem příkoří, která museli snášet pro svůj původ. Tímto „židovským westernem“ (tak zní podtitul, který hru charakterizuje) plný moudrého, i když poněkud hořkého humoru se do Arény opět vrátí polský režisér André Hűbner - Ochodlo, jehož nezaměnitelný styl jste už mohli poznat v předešlých inscenacích (Kdo se bojí Virginie Woolfové?, Šťastné dny, Jubileum).

Druhou premiérou bude hra Tomáše Vůjtka Slyšení, ve které se německý důstojník a úřednický perfekcionista Adolf Eichmann, jenž své nejlepší schopnosti věnoval „konečnému řešení židovské otázky“, dožaduje slyšení před samotným Pánembohem, aby mohl vylíčit svou verzi událostí. Pod režijním dohledem uměleckého šéfa Arény Ivana Krejčího se v titulní roli představí Marek Cisovský.

Třetím titulem bude Brechtův Baal. Básník, který se vysmívá společnosti a její morálce, se pro snobskou smetánku stává zprvu velmi žádanou atrakcí, přinejmenším do chvíle, kdy začne „svádět“ svým hostitelům manželky. Brecht do svého Baala postupně soustředil všechny špatné lidské vlastnosti a jeho hrdina se nakonec neštítí ani vraždy. S Baalem se v Aréně představí poprvé mladý režisér David Šiktanc.

Rok neslýchaných zpovědí uzavře hra Thomase Bernharda Divadelník. Komediant s nejvyššími uměleckými ambicemi, který je zároveň diletantem a rodinným tyranem, chce v hostinci představit svou světodějnou komedii, jejímž vrcholem má být absolutní tma. Bernhard rozehrává komické podobenství o zarputilosti, s jakou musí umělec předstupovat před lhostejné publikum v umění nepřátelském světě. V režii Janusze Klimszi, jehož inscenace pomáhaly naše divadlo umělecky formovat, se v hlavní roli představí zakladatel Arény Pavel Cisovský.

 

Předplatné lze rovněž zakoupit v Ostravském informačním servisu (OIS) a Kulturním centru v PoruběOstrava!!!