Projekt DIVADLO ROKU ZVE SENIORY rozdává radost | Články

Projekt DIVADLO ROKU ZVE SENIORY rozdává radost

11.11.2015

 

Se začátkem letošní sezóny se v našem divadle realizuje projekt Divadlo roku zve seniory. Finančně jej zaštítila Nadace ČEZ v rámci grantu Podpora regionů.
V tomto výjimečném projektu představujeme naši práci těm z diváků ze starší generace, kteří se z nejrůznějších důvodů běžně do divadla nedostanou. Spolupracujeme při tom především s ostravskou městskou organizací Svazu důchodců ČR, o. s., ale i s dalšími seniorskými organizacemi.
V rámci tohoto projektu už diváci měli možnost vidět Hráče N. V. Gogola, Ruskou zavařeninu Ludmily Ulické a na listopad je pro ně přichystána inscenace S nadějí, i bez ní.
Těší nás, že o účast v tomto projektu je mezi seniory obrovský zájem, ale především je potěšující fakt, že projekt slouží svému účelu - tedy, že rozdává radost a potěšení. Důkazem budiž reakce jedné z divaček, která našemu divadlu zaslala děkovný mail:

Dobrý den,

děkuji Vám a za sebe a za manžela za nevšední kulturní zážitek (Ruská zavařenina). Moc se nám hra líbila. Dívali jsme se na ni v televizi a velmi nás potěšilo, že tam hráli ti samí herci, bylo to fajn ale divadlo to nepřekonalo. Až to budete hrát znovu chtěla bych vzít své dvě dcery s manžely.
Bylo to úžasné, i když některým starším se hra nelíbila (musíte znát alespoň
trochu dějiny). Určitě zase do Vašeho divadla zavítám, alespoň já a manžel.
Ve Vašem divadle jsme ještě s manželem nebyli a velmi se nám líbila ta bezprostřední blízkost herců a divadlo jako samotné také. No bylo to úžasné.

Velice Vám s manželem děkujeme

Radmila Piskořová
předsedkyně Senior klubu Hladké Životice 

Ostrava!!!