Nominace na Ceny Thálie | Články

Nominace na Ceny Thálie

4.2.2016

 

Vážení diváci,
je nám ctí oznámit, že naši herci Marek Cisovský a Štěpán Kozub se dostali do širší nominace na Ceny Thálie. Marek Cisovský za svůj výkon v roli Adolfa Eichmanna ve Slyšení a Štěpán Kozub za roli Knížete Vincentia v inscenaci Něco za něco.

 

Udělování Cen Thálie pořádá Herecká asociace, která je od roku 1990 nezávislou profesní odborovou organizací výkonných divadelních umělců s působností na území České republiky.

 

Ceny Thálie se udělují v pěti kategoriích - v činohře, opeře, baletu, muzikálu a operetě a v oboru loutkového divadla. Prezidium Herecké asociace rovněž může udělit Cenu Thálie činoherci či činoherečce do 33 let a také ve všech oborech cenu za celoživotní mistrovství.

 

Ceny Thálie 2015 jsou 23. ročníkem akce, která si klade za cíl prezentovat, popularizovat a odměňovat divadelní umělce za mimořádné jevištní výkony a současně s tím zvyšovat společenskou prestiž českého divadla.

 

Ty letošní se budou udělovat v přímém přenosu České televize v sobotu 26. března od 20 hodin na jevišti historické budovy pražského Národního divadla a celkem bude předáno 15 cen.


http://ceny-thalie.cz/nominace.php?kategorie=cinohra_muzi

Ostrava!!!