Několikanásobná nominace Komorní scény Aréna na Ceny divadelní kritiky 2015 | Články

Několikanásobná nominace Komorní scény Aréna na Ceny divadelní kritiky 2015

18.2.2016

Komorní scéna Aréna po lednovém úspěchu, kdy inscenace hry Tomáše Vůjtka Slyšení v režii uměleckého šéfa KSA Ivana Krejčího získala titul Inscenace roku 2015 v rámci ankety Divadelních novin, dál pokračuje v dobře našlápnutém roce.

 

Dnes byla veřejnost seznámena s nominacemi na Ceny divadelní kritiky 2015, v nichž má Aréna hned několik želízek v ohni. Tedy přesně řečeno pět, přičemž vedle pražského Divadla v Dlouhé získala jen ona tento vysoký počet nominací. (osmnáct nominací se váže na pražské scény, sedm na ostravské, dvě na Kladno a jedna na Brno a Ústí nad Labem)

 

Cena divadelní kritiky je výroční cena za umělecké výkony v rámci českého divadla, udělovaná od roku 2014 na základě hlasování kritiků. Anketu mezi kritiky pořádá a ceny uděluje časopis Svět a divadlo (SAD). Cena plynule navázala na Cenu Alfréda Radoka v situaci, kdy Nadační fond cen Alfréda Radoka po ročníku 2013 ukončil její udělování.

Jaké jsou tedy nominace Komorní scény Aréna?

SLYŠENÍ v kategorii Nejlepší inscenace roku 2015
 

MAREK CISOVSKÝ v kategorii Mužský herecký výkon roku 2015 za roli A. Eichmanna v inscenaci Slyšení
 

KOMORNÍ SCÉNA ARÉNA v kategorii Divadlo roku 2015
 

SLYŠENÍ v kategorii Nejlepší poprvé uvedená česká hra roku 2015
 

ŠTĚPÁN KOZUB v kategorii Talent roku 2015


Hlasování v anketě časopisu Svět a divadlo se zúčastnilo 71 kritiků.
Ceny budou slavnostně předány v neděli 20. března v 16:20, po představení Libozvuky, v Divadle Minor. Hlavním mediálním partnerem Cen divadelní kritiky 2015 je Česká televize, která bude jejich předávání streamovat.


Více na http://www.svetadivadlo.cz/cz/CDK15/cdk2015nom

Ostrava!!!