Vážení diváci, | Články

Vážení diváci,

30.6.2016

tak, a je to tady zase. Sotva jsme se trochu rozkoukali po novém roce, už máme konec sezóny a letními vůněmi prodchnuté prázdniny.

 

Není divu, že Rok něčím tragikomický proletěl jako šílený rychlík, protože byl opravdu nabitý událostmi.

 

Kromě čtyř premiér, řady představení, oslavy 100. reprízy Brenpartije a mnoha dalších více či méně výjimečných událostí, se nám podařilo i několik husarských kousků. Nejprve inscenace hry Tomáše Vůjtka Slyšení v režii Ivana Krejčího získala ocenění Inscenace roku v rámci ankety kritiků v Divadelních novinách a pak, na konci března, přišel náš velký den. Byly vyhlášeny Ceny divadelní kritiky. Onu neděli divadlo prolomilo všechny limity a výsledek předčil veškerá očekávání. Komorní scéna Aréna proměnila všechny nominace a získala pět prestižních cen, včetně té nejcennější – opět byla vyhlášena Divadlem roku, tedy nejlepším souborem v rámci České republiky.

 

S tímto úspěchem se jistě pojí i fakt, že tolik oceňované Slyšení bylo pozváno na řadu mezinárodních festivalů – na zlínské Setkání/Stretnutie, na Divadelní Brno, na Palm Off Festival v Praze i na Ein Stück: Tschechien 2016 v Berlíně. Na podzim nás ještě čeká prestižní festival Divadlo 2016 v Plzni a také účast na slovenské přehlídce Divadelná Nitra.

 

Ale to až po prázdninách, až v Roce divokých smíření…

 

Nyní ale Vám, našim stálým divákům a předplatitelům, musíme poděkovat za trvalý zájem, přízeň a podporu, bez které by vše, co děláme, nemělo smysl.

 

Přejeme krásné léto, slunce, vodu, vzduch a pohodu a v září opět na shledanou!

 

Vaše Komorní scéna Aréna

 

…u nás jste v dobré společnosti.

Ostrava!!!