Ocenění z festivalu v Českém Těšíně | Články

Ocenění z festivalu v Českém Těšíně

14.11.2016

Jako každý rok i letos bylo naše divadlo pozváno na Festival divadel Moravy a Slezska do Českého Těšína. Letošního 16. Ročníku přehlídky jsme se zúčastnili s diváky i kritikou oceňovanou inscenací hry Williama Shakespeara Něco za něco v režii Ivana Krejčího.

 

Festivalu se zúčastnilo deset inscenací z České republiky, Slovenska a Polska a hodnotila je odborná porota ve složení Zuzana Jindrová, Jan Hyvnar, Kazimierz Kaszper, Jan Kerbr, Jiří P. Kříž, Emil Orzechowski, Ladislav Slíva, s čestným předsedou Vítem Slováčkem, starostou Českého Těšína.

 

Po zhlédnutí všech soutěžních představení porota konstatovala, že festival umožnil těšínským divákům zhlédnout představení, která většinou svou kvalitou i významem přesahují hranice regionu.

 

Hlavní cena „Těšíňanka“ za nejlepší inscenaci festivalu byla udělena naší inscenaci Něco za něco „za objevnou interpretaci méně hrané Shakespearovy hry, v níž vyniknou herecké kvality souboru“.

 

Těšínského anděla za nejlepší ženský herecký výkon získala Pavla Dostálová „za věrohodnou interpretaci mnohovrstevnaté role Isabely“.

 

A ředitel Těšínského divadla Karol Suszka udělil cenu pro mladého začínajícího herce Štěpánu Kozubovi za roli Knížete vídeňského.

 

Více na:
http://www.tdivadlo.cz/aktuality

4964 4965

Něco za něco / William Shakespeare

A2_NECO_ok_plakát s logem shakespeare

Podobné zprávy

Ředitel Těšínského divadla předal ceny z festivalu

18.11.2016

  V pátek 18. listopadu 2016 předal osobně ředitel Těšínského divadla pan Karol Suszka ceny, které naše divadlo získalo na 16. ročníku ...

Něco za něco v Divadle žije!

30.3.2016

  Další díl pořadu České televize Divadlo žije! se mj. věnuje i naší nové inscenaci Shakespearovy hry Něco za něco. Podívejte se, ...

Ostrava!!!