ALMANACH KOMORNÍ SCÉNY ARÉNA | Články

ALMANACH KOMORNÍ SCÉNY ARÉNA

9.1.2017

V roce 2014 oslavila Komorní scéna Aréna dvacáté výročí svého oficiálního vzniku a o rok později i deset let v novém působišti v budově Knihovny města Ostravy. Mezitím stihla posbírat řadu významných ocenění včetně těch nejprestižnějších v podobě dvojnásobného titulu Divadlo roku.

Tyto zásadní události daly podnět k úvahám, že by si naše divadlo zasloužilo jakési hmatatelné shrnutí tohoto tvůrčího období v podobě publikace. A protože jeden almanach už Aréna vydala, rozhodli jsme se, že na něj navážeme almanachem druhým, který posledních více než deset let v novém působišti podrobně zmapuje.

S novým rokem spatřil světlo světa Almanach Arény s podtitulem Dvacet let v dobré společnosti. Jeho první, spíše interní křest proběhl po premiéře inscenace Obraz.

Křest pro širokou veřejnost se uskuteční 15. února 2017 od 16 hodin v prostorách Domu knihy Knihcentrum na Smetanově náměstí (u Divadla Antonína Dvořáka). Kromě zástupců našeho divadla bude akci přítomen i primátor města Ostravy Tomáš Macura, který knihu slavnostně uvede do života.

Almanach Arény je publikací, kterou ocení jak fanoušci souboru z řad diváků, tak odborná veřejnost. Kniha má atraktivní grafickou podobu s množstvím fotografií, přičemž v ní ale nechybí veškeré informace o inscenacích, které Aréna v daném období vytvořila, i o lidech, kteří v divadle dlouhodobě působí či se s ním jen krátce setkali. Na více než 300 stranách si tak čtenáři mohou slovem i obrazem připomenout vše, co měli možnost v posledních letech v Aréně vidět. A jistě potěší i čtivá (a pochvalná) analýza naší práce z pera jednoho z nejpovolanějších, divadelního kritika a teoretika prof. Vladimíra Justa.

Almanach je k dostání v pokladně našeho divadla, postupně bude i v knihkupectvích, přičemž jeho cena je stejná, jako cena běžné vstupenky do Arény – tedy 200 Kč.

Ostrava!!!