Šimon Krupa v nejužší nominaci na Cenu Thálie | Články

Šimon Krupa v nejužší nominaci na Cenu Thálie

1.2.2017

 

Vážení diváci,

je nám ctí oznámit, že člen našeho hereckého souboru Šimon Krupa se dostal do nejužší nominace na Cenu Thálie. Nominován je za roli Jaroslava Pulce v inscenaci Lidská tragikomedie, která měla premiéru v červnu 2016.

Komise odůvodnila své rozhodnutí o nominaci takto:
"Šimon Krupa dává postavě Pulce mnohotvárný lidský rozměr s autentickým ztvárněním všech tří věkových rovin, v nichž se postava pohybuje. Pulec-maturant je v jeho podání živelný, arogantní a sympaticky nespoutaný, ve střední části herec proměňuje svou postavu v outsidera, který pouhým zabarvením smíchu drze a nesmírně výstižně glosuje okolní dění, a v poslední části vybavil postavu Pulce uvěřitelnou pokorou a empatií. Jeho herecký výkon působí přirozeně a je naplněn jistotou jak v mluveném, tak v pohybovém projevu."

Ceny Thálie vyhlašuje a pořádá od roku 1994 Herecká asociace, nezávislá profesní odborová organizace výkonných umělců s působností na území České republiky.

Ceny Thálie se udělují v pěti kategoriích - v činohře, opeře, baletu a muzikálu a operetě. Prezidium Herecké asociace rovněž může udělit Cenu Thálie činoherci či činoherečce do 33 let a také ve všech oborech cenu za celoživotní mistrovství.

Ceny Thálie 2016 jsou 24. ročníkem akce, která si klade za cíl prezentovat, popularizovat a odměňovat divadelní umělce za mimořádné jevištní výkony a současně s tím zvyšovat společenskou prestiž českého divadla.

Letošní Ceny Thálie se budou udělovat v přímém přenosu České televize v sobotu 25. března 2017 od 20 hodin na jevišti historické budovy pražského Národního divadla, večerem provedou Taťána Medvecká a Jan Cina.

Celkem bude předáno 15 různobarevných skleněných cen, které tradičně vyrobila a Herecké asociaci věnovala sklárna Ajeto ze severočeské Lindavy.

5097 5098

Lidská tragikomedie / Ladislav Klíma

TRAGIKOMEDIE_A2_1 web

Podobné zprávy

Ladislav Klíma podruhé v Aréně

13.6.2016

Rok něčím tragikomický v Komorní scéně Aréna pomalu končí. Pomyslně jej uzavře premiéra Lidské tragikomedie českého spisovatele a filozofa ...

Člověk má do budoucna šanci, ale rozhoduje se o ní už teď

7.6.2016

Rozhovor s režisérem Ivanem Krejčím Ten letošní rok sis někde objednal? V nějaké agentuře na splněná přání? „Trošku jsem ...

Ostrava!!!