Šimon Krupa | Herci | Divadlo

Šimon Krupa


h_krupa




VZDĚLÁNÍ

ZŠ Porubská 831, Ostrava – Poruba

Janáčkova konzervatoř a gymnázium v Ostravě – obor Hudebně-dramatické umění, ukončeno maturitou

Akademie múzických umění – divadelní fakulta - obor Herectví alternativního a loutkového divadla, ukončeno akademickým titulem MgA.


ŠKOLNÍ FRAKCE PLUS ABSOLVENTSKÉ INSCENACE

KONZERVATOŘ

2006
E. F. Burian: Vojna – rekrut, režie: I. Misař

2008
J. Suchý, J. Šlitr, F. Havlík: Kytice – sbor, Král, Umrlec, režie: B. Jansa,
pedagogické vedení: A. Gasnárková

2009
T. Déry: Pomyslná reportáž o americkém popfestivalu - Josef, režie: B. Jansa,
pedagogické vedení: A. Gasnárková


DAMU

2012-2014
P.-Y. Chapalain: Absint - Adrien, režie: L. Dušková

I. Stravinskij: Svěcení jara - chlapec, režie: SKUTR

Carlos Be: Všechno nejlepší, Phoebe Zeit-geist! – Jean-Pierre,

režie: A. Vanišová

W. Shakespeare: Romeo a Julie – mnich Vavřinec, režie: P. Vimmrová

Pedagogické vedení: prof. Karel Makonj, prof. Miloslav Klíma, MgA. Martin Kukučka, MgA. Lukáš Trpišovský


HOSTOVÁNÍ

2006
Národní divadlo moravskoslezské, A. P. Čechov: Racek- Jakov, Kuchař,

režie: L. Vajdička

2007
Národní divadlo moravskoslezské, A. a V. Mrštíkovi: Maryša – rekrut, Kryštof, režie: M.Lang

2007/08
Národní divadlo moravskoslezské, J. A. Pitínský „Matka“ – Antonín,

režie: R. Lipus

2007/08
Národní divadlo moravskoslezské, Ch. Hampton: Nebezpečné vztahy – Azolan, režie: A. Celiński

2008/09
Slezské divadlo Opava, W. Shakespeare: Romeo a Julie – Paris,

režie: Z. Kaloč

2009
Národní divadlo moravskoslezské, K. Čapek: Válka s Mloky – Reportér,

režie: P. Šimák


DALŠÍ UMĚLECKÁ SPOLUPRÁCE, DIVADELNÍ PROJEKTY, WORKSHOPY ATD…

2006/08
Ondraš, pan Lyse Hory - Ondraš, režie: Z. V. Krulikovský

2007
taneční performance u příležitosti výstavy obrazů Davida Loyda „Kambodža“ ve spolupráci s Igorem Vejsadou

2009/11
workshopy a semináře v rámci studijního programu divadelní akademie pod vedením např. SKUTR, Lenka Vágnerová, Petra Tejnorová, prof. Ctibor Turba, Frank van de Ven, Matija Solce, Miroslav Krobot

2010
mezinárodní festival loutkového divadla v Egöru (HU), představení Puppetonic Orchestra, režie: M. Solce

2010/11
Shakespearovské slavnosti Ostrava, Romeo a Julie – taneční role,

režie: P. Šimák

2010
Studentsko-autorský site-specific projekt „LANOSTORY“ (Jáchymovský příběh v divadelních obrazech během jízdy lanovkou na vrchol Klínovce),

režie: A. Vanišová

2011
Site specific projekt „Až nadejde čas“ na „Moving Station“ v Plzni,

režie: A.Vanišová

2013
Divadlo Na zábradlí – Eliadova knihovna, A. Stasiuk: Čekání na Turka – Eda, režie: E. Zembok

2014
Vila Štvanice, Kubák – Nováková – Meyrink: „Golem“ interaktivní divadelní událost, režie: I. K. Kubák, M. Nováková

2014/16 spolupráce se Strašnickým divadlem X10

P. Löhle: To Tam, režie: J. Honzírek

M. Horoščák: Trakl – Trakl, režie: V. Bárta

L. Hübner: Scratch – NB, John, Jürgen, Willi

E. L. Tobiáš: Redbull – Dave, režie: J. Frič

Zembok – Havlice – Hauskrechtová: Spodní proudy Jiřiny Haukové – J. Chalupecký, site specific projekt, režie: E. Zembok

E. L. Tobiáš: Strašnice, mordů plný ulice, site specific projekt, režie: J. Frič

2014/15
Meet faktory, M. Samec, E. Zembok: Autoatlas Ukrajiny - Segej Žadan,

režie: E. Zembok

2014
Divadlo Na zábradlí – Eliadova knihovna, Stephen King, Jan Kačena: Ďábel spí v kříži na kozách - Simeon poustevník, spolužák, režie: J. Kačena

2014/16
Vila Štvanice, Bondy – Hrabal – Boudník – Burianová - Nováková: Explosis – Vladimír Boudník, režie: Z. Burianová

2014/16
Venuše ve Švehlovce, Max Blecher: Příhody z bezprostředního neskutečna - Max Blecher, režie: V. Bárta

2014/16
Venuše ve Švehlovce, Reynek - Rennaud – Bárta: Na slepičím Zámku - Daniel Reynek, režie: V. Bárta

2015

Pražské quadrienále, sportovní hala Holešovice, D. Loher: Nevinna – Karl,
režie: P. Tejnorová

2013/16
člen Long Vehicle Cirkus, skupina zabývající se tancem, akrobacií a animací na chůdách

2016
Stará aréna, Sorokin - Gejguš: Hřeby v hlavě - Nikolaj Abramovič, Bogdanka, Tomáš Severjanyč, Dráteník, Patrik, režie: P. Gejguš

2016
Absintový klub Les, T. Vůjtek: O nejslavnějším zmrtvýchvstání – Kaifáš,

režie: T. Vůjtek a kol.

2016
ostravská tržnice, T. Vůjtek: Arlecchino Magnifico aneb šťastná Isabella – Lelio, režie: T. Vůjtek

2016
Dům Hlahol, divadlo Mír, Dvořák-Malý-Cimerák: Skladatel - Karel Vierte,

režie: M. Cimerák



REŽIE

2016
Jan Dvořák a kol.: Křest aneb o beatnickém zatracení, divadlo Stará aréna


FILM

2007
Česká televize, Šumná města – mladý Jan Kainar, režie: R. Lipus, D. Vávra

2010
Česká televize, Škola princů – Zamračený princ, režie: R. Vávra

2011
FAMU, Čechové na Měsíci – Syn (herec a animace), režie: M. Mráz

2012
FAMU, Seznámení – Reportér Blecha, režie: V. Votýpka 


Inscenace a role


BaalJohanes Schmidt
Budovatelé říšeSchmürz
Divoká kachna2. HOST
Divoká kachnaMOLVIK, zběhlý teolog
HráčiGlov ml.
Lidská tragikomedieJAROSLAV PULEC
Něco za něcoPETR mnich
Něco za něcoBARNARDIN vězeň českého původu
Pension pro svobodné pányPrvní opatrovník z blázince
SlepiceFJODOR, šéf činohry
SlyšeníDruhý kolega
Vánoční hraHříšná duše, Druhý radní, Druhý pastýř
Ostrava!!!